WINTER CAMP

Lyžovanie s deťmi patrí medzi najkrajšie zážitky zimy, a nie preto, že musíte dieťa obliekať a vyzliekať z mnohopočetných vrstiev:), ale preto, že je to iná forma zábavy. 

Aj my- ako každý rok sme organizovali Winter Camp, a po necelom mesiaci Family Winter Camp. A keďže je už po, prinášame Vám krátky blog o tom ako bolo, ale aj ako môže byť v nasledujúcu zimu.

Jasne, zreteľne a s rukou na srdci- úžasne. Boli to týždne,na ktoré ani deti, ani my – tréneri, nikdy nezabudneme. Nelyžiari sa naučili lyžovať, vlek už nikomu nerobil problém, a dokonca deti, ktoré boli neustále s rodičmi sa stali samostatnejšími a najmä odhodlanejšími dôverovať práve nám- trénerom. Tento blog však bude aj zameraný na to, ako vedieť, že práve Vaše dieťa je už pripravené stať sa malým lyžiarom. Metodika sa stavia k 3-tiemu  veku, ale profesionáli sa odvolávajú na psychiku a telesnú zdatnosť dieťaťa. Niektoré aktivity, zručnosti, či šport nie je možné presne vekovo vymedziť. Rozhodujúce je, či ma dieťa dostatočne vyvinuté motorické schopnosti, aby dokázalo ovládať lyže a tiež, či rozumie tomu, prečo je na svahu, a v neposlednej miere , či zvládne rozumieť inštrukcie.

Rodič, alebo inštruktor- kto naučí lyžovať lepšie? Hoc si väčšina rodičov- lyžiarov myslí , že naučiť dieťa lyžovať nemôže byť nič komplikované- bude  to podobné ako s plávaním, mnohí zostanú zaskočení. Lyžovanie je pre deti často náročnejšie nielen na koordináciu pohybov, ale veľa urobí aj nepohodlie počasia,hrubého oblečenia, výstroje, lyžiarok a samotných lyží na nohách. Deti sa cítia vo výstroji uväznené, a pokiaľ nemajú priveľký záujem či motiváciu k lyžovaniu, rodič sa poriadne vie natrápiť.  Je preto potrebné byť v tomto prípade byť naozaj sebakritický a mať sa rád, neprísť o nervy, a radšej využiť pomoc odborníka- inštruktora. Väčšina rodičov, ktorí vyskúšali pri viacerých svojich deťoch vlastné schopnosti, tvrdia, že inštruktor bol jednoznačne lepšia voľba. Následne, už ľahko dokázali nadviazať na dobrý základ, ktorý deti dostali od inštruktora. Navyše dobré základy techniky lyžovania v prvých rokoch znamenajú pre dieťa aj viac bezpečnosti na svahu. 

Náš Camp má pár pravidiel, ktoré sú zároveň aj pravidlá pri lyžiarskom výcviku,

  • dieťaťu musí byť teplo- termo prádlo nesmie samozrejme chýbať
  • dávame si pravidelné prestávky- dieťa nemá mať pocit, že je v škole, a že sa učí, práve naopak, šport by mal byť zábavou
  • škvŕkanie v brušku neakceptujeme- preto vždy máme so sebou teplý čaj a chutnú desiatu, čo olovrant
  • dobrá partia nesmie chýbať- a to sme my- TEAM SPORT KIDS ACADEMY
  • prestávky na zábavu- myslím, že keď vzhliadnete náš FB alebo IG profil nájdete tam dosť dôkazov o zábave
  • sme TEAM- a to je to čo nás vystihuje. Pracujeme nielen s deťmi, rodičmi, ale aj navzájom tak, aby sme vytvárali neustále jedinečný team.

Tak a to je v podstate z našej strany všetko. Tešíme sa, na nových členov, ale aj na Vás- starých známych, ktorý patria do našej sport kids academy family.

Vychutnávajme  si postupne prichádzajúcu jar, a potom otestujeme našu a najmä detskú dlhodobú pamäť- aj v lyžiarskych zručnostiach. 

#podmespolusportovat

Mgr. Marta Cingelová