Cvičenie pre TEHOTNÉ

Tehotenstvo sa môže zdať ako ideálny čas na oddych, relax, či odpočinok, no spravidla ho sprevádza únava, stres, nervozita, či  nadbytočné kilogramy a s nimi spojená bolesť v niektorých partiách tela. Čím je žena aktívnejšia, tým sa ľahšie vyrovná s tehotenskými zmenami a pôrodom. Tehotná žena môže pokračovať vo svojom životnom štýle, neznamená to predsa tehotná žena= infikovaná žena :)

V dnešnej dobe je šport  nevyhnutnou súčasťou v dennom režime každého človeka, a nielen u tehotných. Šport je nielen zdravý, ale najmä potrebný pre správny vývoj ženy i dieťaťa. O tom, čo je správne ,a  čo nie, ako správne cvičiť, alebo aké nové formy cvičenia s bruškom viete zvládnuť sa dozviete v našom cvičení pre tehotné.

Ak hľadáte dôvod prečo začať u nás, máme prostú odpoveď. Štúdie hovoria: „Aktívne ženy majú plynulejší a rýchlejší pôrod ako pasívne matky.“ Pravidelné cvičenie napomáha posilniť kĺby, krvný obeh, svalstvo, čo spôsobuje aj eliminovanie  bolesti chrbta. Garantujeme Vám, že cvičením posilníte správne držanie tela, dýchanie, prácu s celým telom, zvýšite tak fyzickú zdatnosť. Posilňovať budeme najmä panvové dno, stehná, ale zameriame sa  aj na  oblastí paží, pri ktorom uvoľníte aj chrbtové svalstvá..

Počas cvičenia budeme používať najmä vlastnú váhu, overal, fit lopty, expandery, činky, a v neposlednej miere vás naučíme aj správne dychové cvičenia, či strečing.

PSYCHOMOTORICKÁ PORADŇA

AKO PORADŇA PREBIEHA/CIEĽ:

Individuálna 50 minútová poradňa pre rodičov s deťmi

  • Zoznámiť rodičov s predpokladaným vývojom dieťaťa s ohľadom na jeho vek, rozvíjajúce sa schopnosti a spôsob ich prevedenia
  • Vysvetliť rodičom čoho, v akej postupnosti a akým spôsobom by malo Vaše dieťatko v danom veku zvládnuť
  • Spoločne sa pozrieť na kvalitu prevedenia zvládnutých zručností dieťaťa

Metodika: podľa EVY KIEDROŇOVEJ
Poradňu vedie: MGR. MICHALA DANKOVÁ
CENA: 1.hodina /40 €            2.hodina / 25€

Najdôležitejšie je sledovať vývoj dieťaťa v prvých mesiacoch jeho života. Poradňu doporučujeme do 1 roka dieťaťa. Prvú poradňu môžte absolvovať už v 6 týždni a ďalšie kontrolné vyšetrenia do cca 2 – 3 mesiacoch, po ukončení každého trimestra (3m/6m/9m/12m)